Ben Kimim?

İsmim Ömer Bayrak, 1997 yılında Şubat ayında Sinop’ta doğdum. 5 yaşıma kadar Sinop’ta yaşadım. Babamın işleri dolasıyla İstanbul’a taşındık. Eğitime İstanbul ilçesinde Beyoğlu’nda bulunan ilk ve ortaöğrenimi eğitimi tamamladım. Lise öğrenimi Web Programcılığı bölümü Galata Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tamamladım.  Üniversite yerleşimi Sınavsız Geçiş Sistemi faydalanarak Ön Lisans Bilgisayar Programcılığı İstanbul Aydın Üniversitesi 2017 yılında mezun oldum. Özel okulunda Bilgi İşlem Departmanında çalışmaktayım.

Neden Btomer.com?

İlk 2 harften oluşan BT açılımı Bilişim Teknolojileri anlamına gelmektedir. Aman Bilgisayarlı Tomografi aklınıza gelmesin, küserim. 🙂 BT yanına ismimle hitap ederek site oluşturmaya karar verdim.

Dipnot: Buzdolabı Tamircisi değilim 🙂 Buradan IT arkadaşlarım, sevgi selamlarımı iletiyorum.

Neden Kişisel Blog Site Açma Gereği Duydum?

Kişisel olarak bilgisayar teknik konusunda öğrenmiş olduğum tecrübe dayanarak not tutmak amacıyla blog site açmayı düşündüm. Yarın bir gün aynı sorun karşılaştığım zaman hızlıca çözüme kavuşmak için blog sitemi girerek çözümü bulmuş olacağım. Hem de sizin açıdan benzer sorunlarınız çözüme kavuşabilirsiniz.

Bilgisayar Macera Serüveni

2007 yılında 5.Sınıf  Takdir belgemi aldığım için bilgisayar tanışma fırsatım oldu. Henüz 11 yaşımdaydım, hiç tecrübem yoktu. Masaüstü bilgisayar marka modeli unuttum. Donanım özellikleri tam hatırlayamasam bile, donanım özelikleri bakalım:

İşlemci: AMD Tek çekirdekli (hız felan unuttum, boşverin.  🙂 2GHz bile yoktur. )

RAM: 2GB ddr2

HDD:500HDD 7200rpm

İşletim Sistemi: Windows Vista 32bit (Ah ah az çektirmedin beni) 

Ekran Kart: Asus Nvıdıa 620GT  1GB (Yıllar sonra ekran kartım oldu 🙂 )

2012 yılında Acer Extensa 5635z Laptop tanıştım, özellikleri geç bunları 🙂 

2013 yılında Ocak ay başında heveslenerek gece saatlerinde bir kaç denemeyle masaüstü ve laptop donanımları parçaladım. Pek zorlanmadan geri takmıştım. O zaman 16 yaşımdaydım, bir hatıra fotoğraf çekmekle eksik etmedim.  🙂

laptop-desktop

Hobilerim

Boş zamanlarım stres atmak amacıyla MOBA veya FBS türü oyunları oynarım.

Filmleri aksiyon, komedi, dram, bilim kurgu… Her türlü izlerim.

Benimle iletişim kurmak isterseniz  bu siteden ulaşabilirsiniz.