Discord Nedir? Ne işe yarar? Hangi amaçla kullanılır?

Discord

Selamlar!

Discord, Özellikle oyuncular için bir araya geldiği bir sosyal ortamı olduğunu duyuyoruz Discord Nedir? Bize ne fayda sağlayacak Discord Ne işe yarar? Özet geçmek isterim ki sadece oyuncular için değil her birey için kullanılabilir. Sesli, Yazılı, Dosya paylaşımı, Botlarla eğlence yapmamızı olanak sağlayan bir Discord uygulamasıdır.

Discord Nedir?

Hem masaüstü hem de telefonda destekleyen Discord Tekil, İkili ya da Grup halinde insanlar bir araya gelerek sesli veya yazılı iletişim kurmanızı sağlayan ortamı yaratan bir sosyal ağ platform diyebiliriz.

Discord desteklediği platformlar

Platfromları Mac, Linux ve Windows Tabanlı İşletim sistemi olup Mobil uygulamaları ise Android ve IOS İşletim sistemleri desteklemektedir.

Discord Nasıl İndirilir?

Discord Resmi sitesinden https://discordapp.com/download adresine tıklayarak kullanmış olduğunuz işletim sisteminize göre uygulamayı edinebilirsiniz.

Discord Ne işe Yarar?

İnsanlar bir araya gelerek sosyalleşmemiz. Bir sunucu oluşturup insanları bir araya gelerek sohbet edilebilir. Dosya paylaşımı yapılabilir. Dilerseniz eğlenceli botları da sunucuya dahil edilip sosyal ortamını geliştirilebilir. Örneğin müzik dinlemeyi kim sevmez ki bot yardımıyla istediğiniz müzik dinleyebilirsiniz. Basit oyunlar oynayabilirsiniz.

Discord Hangi amaçla kullanılır?

  • Genellikle oyunculara yönelik eğlence amaçlı kullanılır.
  • Topluluk oluşturulup bilgi paylaşımı yaratılabilir.
  • Sunucunuz da yayın yapılabilir. Özel kişiye ekranınızı paylaşabilirsiniz.
  • Kanal ortamı sesli, yazılı, dosya paylaşımı yapılabilir. Tabii dilerseniz özel olarak da iletişim kurabilirsiniz.
  • Eğer bilgisayar programlama bilginiz varsa eğlence bot oluşturup sunucuya ekleyebilir. Dilerseniz botu yayına sunabilirsin. Örneği bir müzik botu oluşturabilirsin.

Discord Nasıl Kullanılır?

Discord uygulamayı edindiysen hazırlamış olduğum Discord Nasıl Kullanılır? Temel kullanım kılavuzu yazımı tıklayarak nasıl kullanılabileceğini öğreneceksiniz.

İyi günlerde kullanmanız dileğimle… Sağlıkla kalın.

İncelemek İsteyebileceğiniz ilgili yazılarım

Leave a Reply