En iyi 5 Hızlı Ekran Görüntüsü alma

Selamlar, Hepimizin hemen hemen ekran görüntüsünü almayı ihtiyaç duyarız. Hem hızlıca kaydetmek isteriz. Uzun yolları da var elbet ama ne kadar hızlıysak o kadar iyi peki hızlı ekran görüntüsü almak için neler yapılabilir?

Programsız veya programlı ekran görüntüsü alma aracı önerilerimi listeye ekleyeceğim. Windows ve Linux tabanlı işletim sistemi hızlı ekran görüntüsü alma Bilgisayar(PC) için araçları kendi sistemlerinde kurulu olan hem de önerebileceğim bir kaç tane programları sıralayacağım.

En iyi hızlı ekran görüntüsü alma programları

Lightshot

Print Screen tuşa basıldığı an ekran görüntüsü alınabilir moduna döner. Burada istediğiniz bölgeyi, İşaretlemeyi, Yazı eklemeyi gibi işlemler yapabiliyorsunuz. Dilerseniz bilgisayarınıza kayıt edilebilir. Ctrl + C tuş kombinasyonu yaparak ekran görüntüsünü kopyalamış olursunuz. Siteye giderek işletim sisteminize göre kurulum sağlayabilirsiniz.

Site: LightShot

Snipping Tool

Windows 10 işletim sistemlerinde kurulu olan ekran görüntüsü alma aracıdır. “New” butona basarak ekran görüntüsünü kayıt eder. Dilerseniz ekran görüntüsü üzerine değişiklikler yapabilirsiniz.

Site: Snipping Tool

Bonus: Ekran görüntüsünü alma (Programsız)

Klavyede bulunan “Print Screen” Tuşa basarak ardına yapıştırabileceğimiz “Paint” uygulamasını açarak yapıştırın ve kaydedin. Bu kadar.

incelemek isteyebileceğiniz ilgili yazılarım

Leave a Reply